SPORTİF REHABİLİTASYON 2018 SEMPOZYUMUNDA YER ALDIK

Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneği’nin bilimsel destek verdiği Sportif Rehabilitasyon Sempozyumu 23-24 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen ve multi-disipliner bir yaklaşımla fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanları, spor hekimleri ve ortopedistleri bir araya getiren bu sempozyumda sporda yumuşak doku yaralanmaları tartışıldı. Ülkemizin değişik bölgelerinden 300 civarında hekim ve fizyoterapistin katılımı ile gerçekleşen bu toplantıda 2 gün boyunca kalça, diz, ayak bileği ve omuz eklemindeki yumuşak doku yaralanmalarında farklı yaklaşımlar gözden geçirildi.

Bu sempozyumda yönetim kurulu başkanımız Prof. Dr. Reha Tandoğan, “Kalça Çevresi Kas Yaralanmaları: Siz Olsaydınız Ne yapardınız?” ve “Ortopedi ve Fizik Tedavi Hekimlerinin Gözünden Spor Yaralanmaları” başlıklı iki oturumda, Prof. Dr. Füsun Güler Uysal ile birlikte yer aldı. Kalça çevresi spor yaralanmalarında cerrah ve fizyoterapistin farklı yaklaşımları olgular üzerinde tartışıldı.

Önceki Başkanımız Op. Dr. Asım Kayaalp’in yöneticiliğini yaptığı “Akut Yumuşak Doku Travmalarında Doğru Bilinen Yanlışlar” oturumunda, yönetim kurulu üyelerimizden Dr. Tahsin Beyzadeoğlu, tartışmacı olarak yer aldı. Kalça çevresi yumuşak doku yaralanmaları oturumunda ise Dr. Asım Kayaalp “Trokanter Majör Sendromu” ile ilgili sunumunu yaptı.

Spor ve medya dünyasından popüler isimlerin de yer aldığı oturumlar, toplantının bilimsel zenginliğine renk kattı.

Fizik tedavi uzmanları, Ortopedistler ve spor hekimlerini aynı platformda bir araya getiren ve kalça çevresi sorunlara multi-disipliner bir bakış açısı ile yaklaşan bu toplantı, derneğimizin benzer çalışma şekli ile örtüşmektedir. Bu nedenle, bundan sonraki yıllarda da derneğimizin bu sempozyuma bilimsel desteği devam edecektir.

Sempozyumdan Fotoğraflar